Collection: Powder

Shake away your hunger. With our yfood powders, you can customise your drinkable meals. Balanced, wholesome, and super tasty. With all the essential nutrients your body needs.
  • 1 Shake. 1 Meal.
  • Keeps you full for 3-5 hours
  • Balanced nutrient combination
  • Customisable portions
  • 12 meals for €2.33 each (price without discounts)
  • Regular price 29,99
    Regular price
    Regular price Sale price 29,99
    10 x 85 g
    Unit price 35,28  per  kg 2,99 per meal
    10 x 85 g
    Online exclusive
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Sold out
    Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Sold out
    Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Sold out
    Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Sold out
    Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Sold out
    Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg
  • Regular price 27,99
    as one-time purchase
    Regular price 27,99 23,79
    as subscription
    Regular price Sale price 27,99
    1 x 1 kg
    Unit price 26,16  per  kg 2,33 per meal
    1 x 1 kg